Acil serviste önlük...

Sesli Sohbet 1 Eylül 2022, Perşembe 0 378

Kentte 3 gün önce inşaat işçisi Serkan A. üzerinde yeşil doktor önlüğü ve boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi önüne gitti. Bir süre hastane önünde bekledikten sonra girdiği acil servis triaj alanında bir hasta yakını ve hemşire arasındaki tartışmaya dahil olan Serkan A., kendisini doktor olarak tanıtarak yardımcı olmak istediğini söyledi.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Durumu fark edip görevlilerin kimlik sorduğu Serkan A.’nın doktor olmadığı anlaşıldı. Hastane görevlileri durumu polise bildirdi. Güvenlik görevlilerince hastane dışına çıkartılan Serkan A. gelen polis ekibince gözaltına alındı.

‘DOKTOR OLMAK İSTEDİM’

Polisteki ifadesinde doktor olmadığını ve üzerindeki kıyafet ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf eden Serkan A., “Doktor olmak istiyordum ama olamadım. O heyecanı yaşamak için böyle bir davranışta bulundum. İnşaatta izinli olduğum gün önlük giyip stetoskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Serkan A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AMELİYATHANEYE GİRMİŞ

Sahte doktor Serkan A.’nın 8 ay önce Rize’de inşaat işçisi olarak çalıştığı dönemde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek kendisini doktor olarak tanıtıp ameliyathaneye girdiği öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Acil serviste önlüklü, stetoskoplu sahte doktor Savunması pes dedirtti

Konuyla ilgili bilgi veren Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Gündüz, sahte doktorun güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde fark edildiğini söyledi. Gündüz “Kendini doktor olarak tanıtan bir şahıs, 20 yaşlarında bizim acil servise ”Annem beyin cerrahisinde yatıyor yanında refakatçi olarak kalıyorum onun için acile bir uğradım’ diye gelmiş. Doktor kıyafeti giyiyor, stetoskopu var. Doktor rolünde orada dolaşmaya başlamış, orada bir başka hastayla ilgili bir problem çıkınca buradaki güvenlik görevlisi arkadaşların dikkati sayesinde doktor olmadığı ortaya çıktı. Ondan sonra gerekli adli işlemler yapıldı” dedi.

KENDİNİ RİZE’DE GÖREV YAPIYORUM DİYE TANITMIŞ

Sahte doktorun kendini Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde görevli doktor olarak tanıttığını dile getiren Gündüz, “Kendisi Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde görevli doktorum, annemin yanına buraya geldim diye tanıtmış o zaten buradaki personelin yanıltan şey. Oradaki hastanede de aynı rollerde, belli dönemlerinde bulunmuş ama ne kadar bulunduğu konusunda herhangi bir bilgimiz yok. Şimdi oradaki hasta yakınıyla acil serviste bir problem yaşayınca bu şahıs güvenlikçi arkadaşlar müdahale ediyor. Olayın ne olduğunu yani olayın nasıl olduğu gibi ifade almaya kalkınca tutarsız ifadeler kullanmış. Güvenlikçi arkadaşlar hekim arkadaşlara haber vermişler. Bu arkadaşla görüşür müsünüz diye. Çünkü onun tutarsız davranışlarından şüphelenmişler. Hekim arkadaşlar gelince de normal biri değil demişler. Olay öyle çözülmüş. Polis almış götürmüş, adli işlemleri başlatmışlar” ifadelerini kullandı.

Adana'da vahşet! 33 yaşındaki Şermin Sarı, başı taşla ezilerek öldürüldü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRAdana’da vahşet! 33 yaşındaki Şermin Sarı, başı taşla ezilerek öldürüldüHaberi Görüntüle

Bir önceki yazımız olan Bakan Soylu duyurdu! Turuncu Kategorideki terörist etkisiz hale getirildi başlıklı makalemizde açıklama, Bahçesaray ve Bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Mobil Sohbet

Mobil İşte Telefondan Gir Sohbet ET..

Arkadaşlık Sitesi

Ne Sandıydın Sen Arkadaşlık Dıyor Sevgili Ol benimle Diyor..

Seviyeli Chat

Seviyenizi Bozmadan Adam Akıllıca Sohbet Muhabett Dior İşte..