ALES/2 sonuçları ne...

Sesli Sohbet 1 Eylül 2022, Perşembe 0 9

ALES/2 sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından 21 Ağustos’ta gerçekleşen yılın ikinci ALES sınavı sonrasında, sınava katılım sağlayan adaylar sonuçları beklemeye başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2022 ALES sonuç takvimi sonrasında sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, ALES/2 sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES/2 sınav sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. Bu yıl ikincisi gerçekleşen ALES sınavları 21 Ağustos tarihinde merkezi olarak yapılmıştı.

Akademik kariyerlerinde ilerlemek için yüksek lisans yapmak isteyen adayların katılım sağladığı ALES/2 sınavının sonuç tarihi belli oldu.ALES/2 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?Üniversite mezunlarının akademik kariyerlerinde ilerlemek için başvurdukları ALES sınavı 21 Ağustos’ta tamamlandı. ÖSYM tarafından yayınlanan sonuç takvimi sonrasında ALES sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu.Buna göre; ALES/2 sonuçları 9 Eylül tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden erişime açılacak.

ALES SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDISınava giren adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamını 21 Ağustos 2022 tarihinde saat 13.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Temel Soru Kitapçığı görüntüleme süreci 31 Ağustos 2022 tarihi saat 23.59’da sonlandırılacaktır.

Bir önceki yazımız olan KYK burs başvurusu ne zaman? (2022-2023 KYK burs başvuru tarihi) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Mobil Sohbet

Mobil İşte Telefondan Gir Sohbet ET..

Arkadaşlık Sitesi

Ne Sandıydın Sen Arkadaşlık Dıyor Sevgili Ol benimle Diyor..

Seviyeli Chat

Seviyenizi Bozmadan Adam Akıllıca Sohbet Muhabett Dior İşte..