Ali Babacan: Seçimi...

Sesli Sohbet 1 Eylül 2022, Perşembe 0 121

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, altılı masayla birlikte 50+1’i değil, ilk turda açık farkı hedeflediklerini söyleyen Babacan, “Bunun yolu ortak adaydan geçiyor” dedi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Aksaray’da esnaf ziyaretine çıktı.

Vatandaşlarla çay içen Babacan, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Babacan, bir vatandaştan gelen “Cumhurbaşkanı adayı mısınız?” sorusuna cevap verdi.


“İlk turda kazanmak istiyorsak iş birliği yapmalıyız”

Önlerindeki ilk hedefin altılı masa olarak ortak bir cumhurbaşkanı adayı belirlemek olduğunu söyleyen Ali Babacan, “Çünkü ilk turda açık ara kazanmak istiyorsak, bu ancak partilerin iş birliğiyle yürür.” dedi.

“İlk turda ve açık farkla kazanmak istiyorsak bunun yolu ortak adaydan geçiyor” diyen Babacan, ortak aday konusunu henüz görüşmediklerini de sözlerine ekledi.


“Ortak aday belirlenmezse her partinin genel başkanı doğal bir cumhurbaşkanı adayıdır”

Babacan, ortak adayın belirlenmemesi durumunda ise, “Ama ortak aday belirleyemezsek o konuda bir uzlaşma olmazsa, o zaman her partinin genel başkanı doğal bir cumhurbaşkanı adayıdır. Dolayısıyla eğer altılı masada uzlaşma olmazsa ben de DEVA Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayıyım.” ifadelerini kullandı.

Önceliğin ortak aday konusunda mutabakat ve seçimin ilk turda kazanılmasının olduğunu belirten Babacan, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:


“İlk turda ve açık farkla kazanmak istiyorsak bunun yolu ortak adaydan geçiyor”

“Önümüzdeki ilk hedef, altı partinin ortak bir cumhurbaşkanı adayı belirlemesi. Çünkü ilk turda açık ara kazanmak istiyorsak, bu ancak partilerin işbirliğiyle yürür. 2018 seçiminde Sayın Erdoğan partilerle işbirliği yapmasaydı seçilemiyordu. Çünkü 50+1 gerekiyordu. Biz 50+1’i değil, açık farkı hedefliyoruz. İlk turda ve açık farkla kazanmak istiyorsak bunun yolu ortak adaydan geçiyor.


“Ortak aday konusunda henüz görüşmedik”

Ortak aday konusunda henüz görüşmedik. Niyetimiz ortak aday belirleyebilmek. Ama ortak aday belirleyemezsek o konuda bir uzlaşma olmazsa, o zaman her partinin genel başkanı doğal bir cumhurbaşkanı adayıdır. Dolayısıyla eğer altılı masada uzlaşma olmazsa ben de DEVA Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayıyım. İşin tabiatı zaten böyle. Ama önceliğimiz mutabakat ve ortak adayın ilk turda açık ara kazanması.”

Bir önceki yazımız olan Mario Balotelli resmen Sion'da başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Mobil Sohbet

Mobil İşte Telefondan Gir Sohbet ET..

Arkadaşlık Sitesi

Ne Sandıydın Sen Arkadaşlık Dıyor Sevgili Ol benimle Diyor..

Seviyeli Chat

Seviyenizi Bozmadan Adam Akıllıca Sohbet Muhabett Dior İşte..