Av sezonu resmen ba...

Sesli Sohbet 1 Eylül 2022, Perşembe 0 151

Av Sezonu Açılış töreni Armutlu ilçesindeki Kabaklı Balıkçı Barınağı’nda gerçekleştirildi. Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İlahilerinde okunduğu etkinlik ardından av sezonu için yapılan duayla devam etti. Törende konuşan Yalova Deniz Ürünleri Avcıları Birliği Başkanı Recai Sert, av sezonunun hayırlı olmasını diledi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar ise balıkçıların 1 Eylül itibariyle denize açılarak 7,5 ay boyunca rızıklarını arayacaklarını söyledi. Bereketli ve başarılı bir sezon dileyen Parıldar, Yalova’nın 123 kilometre kıyı şeridiyle sahip olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:

“Su ürünleri sektöründe de yaklaşık 53 bin kişiye doğrudan, 500 bin kişiye de dolaylı olarak istihdam sağlanmaktadır. İlimizde ise kayıtlı olarak 156 balıkçı gemimiz bulunmakta ve bin 168 ticari balıkçı kardeşimiz sektöre hizmet vermektedir.”

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise balıkçıların taleplerini Ankara’da ilgili kurumlara her zaman ilettiklerini ifade etti. Geçtiğimiz yıl müsilaj nedeniyle yaşaman sıkıntının bu sene Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın aldığı önlemlerle önüne geçildiğine değinen Akyol, av sezonunun hayırlı olmasını diledi. Ardından protokol üyeleri balıkçı teknelerini gezdi.

Balıkçılar yeni av sezonundan umutlu olduklarını söyledi. Etkinliğe Vali Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve kurum müdürleri de katıldı.

Bir önceki yazımız olan Sivas-Malatya karayolunda kaza! Çok sayıda ölü ve yaralı var başlıklı makalemizde AFAD, allah ve Amasya hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Mobil Sohbet

Mobil İşte Telefondan Gir Sohbet ET..

Arkadaşlık Sitesi

Ne Sandıydın Sen Arkadaşlık Dıyor Sevgili Ol benimle Diyor..

Seviyeli Chat

Seviyenizi Bozmadan Adam Akıllıca Sohbet Muhabett Dior İşte..