Diyarbakır’da...

Sesli Sohbet 1 Eylül 2022, Perşembe 0 200

Terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı. 1095 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 37 aile, çocuklarına kavuştu. Aile sayısı, 6 yıl önce çalışmak için evden çıkan ve bir daha haber alınamayan Mehmet (24) ile Yakup’un (18) annesi Hadice Demir ile 304 oldu. Nöbetteki aileler tarafından karşılanan Demir, ‘Kahrolsun HDP’ sloganlarıyla bina önüne yürüdü. Hadice Demir, iki çocuğunun aynı zamanda ortadan kaybolduğunu belirterek, “Babaları yok peşlerinden gidemedik. İnşallah gelirler. Beni görüyorsunuz, artık gelin yeter. Çocuğumu herkesten istiyorum. Tek başıma kaldım. Hastayım yollara düştüm buraya geldim” dedi.

Açıklamanın ardından aileler gece nöbetine devam ederek, 3 Eylül’de yapılacak olan 4’üncü yıl etkinliği için çağrıda bulundu.

Bir önceki yazımız olan Meteoroloji saat verip uyardı! Kuvvetli şekilde etkili olacak başlıklı makalemizde Akdeniz, akşam ve Anadolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Mobil Sohbet

Mobil İşte Telefondan Gir Sohbet ET..

Arkadaşlık Sitesi

Ne Sandıydın Sen Arkadaşlık Dıyor Sevgili Ol benimle Diyor..

Seviyeli Chat

Seviyenizi Bozmadan Adam Akıllıca Sohbet Muhabett Dior İşte..