KYK yurt başvuru so...

Sesli Sohbet 1 Eylül 2022, Perşembe 0 8

KYK yurt başvuru sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 24-28 Ağustos tarihleri arasında tamamlanan KYK yurt başvurularının ardından sonuçların açıklanacağı tarih merak ediliyor. Peki, KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından KYK yurt başvuru sonuçları için tarih verildi mi?

KYK yurt sonuçları, YKS tercih sonuçlarının açıklanması ve üniversite kayıt işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte gündeme gelen konular arasında yer alıyor.

22-26 Ağustos tarihleri arasında tamamlanan üniversite kayıtlarının ardından, KYK yurt başvuruları da geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Peki, KYK yurt sonuçları için tarih verildi mi?KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?KYK yurt başvuruları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 24-28 Ağustos tarihleri arasında erişime açıldı ve yurt başvuruları tamamlandı. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında açıklanan yurt başvuru sonuçlarının bu yıl da Eylül ayının ilk veya ikinci haftası itibariyle açıklanması bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN?2022 KYK burs başvuru tarihleri binlerce öğrenci tarafından bekleniyor. KYK burs ve kredi başvuru tarihleri ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz yıl başvurular 5 Kasım’da başlayıp 8 Kasım’da sona ermişti.

KYK YURTLARINDA ÜCRETSİZ KONAKLAMA İMKANIKasapoğlu, 81 ildeki KYK yurtlarında gençlerin yaz aylarını etkin bir şekilde hareket halinde geçirmeleri amacıyla uygulanacak projenin detaylarını bakanlık merkezinde açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yaz tatilini seyahat ederek değerlendirmek isteyen gençlerin 81 ilde seçilen KYK yurtlarında ücretsiz şekilde konaklayabileceklerinin müjdesini verdiğini hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “(Seyehatsever.gsb.gov.tr) adresi bugün itibarıyla yayına başladı. 81 ilimizdeki öğrenci yurtlarımız 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında genç seyyahları bekliyor. Tüm gençlerimize yaz döneminde ömürleri boyunca unutamayacakları, keyifli, öğretici ve heyecan dolu yolculuklar temenni ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

KYK YURT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan ALES/2 sonuçları ne zaman açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Mobil Sohbet

Mobil İşte Telefondan Gir Sohbet ET..

Arkadaşlık Sitesi

Ne Sandıydın Sen Arkadaşlık Dıyor Sevgili Ol benimle Diyor..

Seviyeli Chat

Seviyenizi Bozmadan Adam Akıllıca Sohbet Muhabett Dior İşte..